מזון מומלץ לחתולים במודיעין

אנשים רבים מחזיקים בביתם חתול, זוהי חיית המחמד השנייה בשכיחותה בישראל אחרי הכלב. וישנם גם אלו שפשוט הלכו על שניהם ביחד… אם יש לכם חתול בבית, במיוחד אם זו הפעם הראשונה שאתם מביאים חתול הביתה, בוודאי יש לכם שאלות רבות לגבי תזונת החתול ובעיקר השאלה איזה מזון מומלץ לחתולים.

באמת חשוב לשאול את השאלה הזו. לתזונת החתול ישנה השפעה מכרעת על בריאותו, ולכן חשוב להעניק לו את המזון המתאים. בשוק ישנם מותגים שונים של מזון לחתולים, אך לא באנו לעשות לאף מותג פרסומת. חלקם טובים יותר, חלקם פחות, אך אנו רוצים להתמקד בצרכים התזונתיים של החתול. חשוב שתבינו מה החתול צריך לאכול, מה אסור לו לאכול וכמה צריך לתת. לגבי המותגים, תוכלו לשאול ב MYZOO לגבי מזון מומלץ לחתולים במודיעין, שם ישמחו לעזור לכם.

מה אסור לחתול לאכול

לחתולים יש דימוי של אוכלי כל, ולא אחת הם עשויים לחפש דברים במבטח אם השארתם אוכל בחוץ. אבל מסתבר שדברים תמימים שיש לכם בבית עשויים להיות מזיקים מאוד עבור החתולים, ואף קטלניים.

הדבר הראשון שאין לתת לחתול הוא חלב. נכון שלחתולים יש דימוי כזה של אוהבי חלב (והם באמת אוהבים את זה), אך בפועל חתולים בוגרים רגישים לחלב ומוצריו והוא גורם להם לשלשולים וקלקולי קיבה. עוד ברשימת הסכנות ממתיקים מלאכותיים, אבוקדו, ענבים וצימוקים, קוקוס ושמן, ביצים לא מבושלות ובשר נא, קוקוס ומוצרים המכילים קפאין.

אם יש מזון שהוא בטוח עבור חתולים, אינו מכיל שום דבר מסוכן ועונה על הצרכים התזונתיים של החתולים, זה רק אוכל לחתולים.

כמה להאכיל את החתול ?

בבתים רבים אנו רואים כי לחתול ישנה קערת אוכל שתמיד מלאה והחתול ניגש לאכול מתי שהוא רוצה. לפעמים זה עובד, בעיקר כאשר מדובר בחתולים פעילים המרבים להסתובב בחצר; הם עשויים לבלות שם שעות ולהיכנס רק כאשר הם רעבים. אך זהו אינו המצב האידאלי, חתולים רבים פשוט אוכלים יותר מידי וסובלים מהשמנת יתר. זה אולי נראה לכם חמוד, אך זה מביא סכנות בריאותיות של ממש.
צריך לתת לחתול מנות אוכל מדודות התואמות לגילו של החתול. בדרך כלל מדובר על 80 עד 100 גרם מזון יבש ליום, אך צריך לבדוק מהי הכמות המומלצת בהתאם לסוג המזון שבו אתם משתמשים. אם מדובר במזון רטוב, המכיל כמות גדולה של מים, מדובר בכ 350-400 גרם ביום.

גיל החתול

הצרכים התזונתיים של החתול משתנים במהלך חייו. זוהי הסיבה מדוע יש מזון לגורים, בוגרים ומבוגרים. כאשר הם גורים הם דורשים הרבה ארוחות על מנת לספק להם את כל הצרכים התזונתיים לצורך הגדילה, אך ככל שהם מתבגרים הם צריכים פחות. חתולים מעל גיל שנה בדרך כלל אוכלים פעם או פעמיים ביום. יצרני המזון מציעים מבחר מוצרים המתאימים לגילאים השונים.