עמדת טעינה מהירה לרכב

זהו מדריך קצר על כל מה שצריך לדעת על עמדות טעינה מהירה לרכבים חשמליים, אבל חשוב לזכור שזהו אינו תחליף לייעוץ מאת חשמלאי מוסמך. ועם זאת, הנה כמה גורמים שיש לקחת בחשבון בעת התקנת עמדת טעינה מהירה לרכב.

כאשר מדובר על עמדת טעינה מהירה לרכב, ישנם שלושה סוגים עיקריים של עמדות טעינה מהירה: רמה 2, טעינה מהירה DC ו-CHAdeMO. רמה 2 היא הסוג הנפוץ ביותר של עמדות טעינה מהירה שניתן למצוא במקומות ציבוריים כגון מסעדות, קניונים וחנויות קמעונאיות, חניונים ועוד. באיזו עמדת טעינה מהירה לרכב עליכם לבחור? המשיכו לקרוא.

מה ההבדלים בין עמדת טעינה LEVEL 2 לבין טעינה DC?

כאשר מדובר על עמדת טעינה מהירה לרכב, ישנם מספר הבדלים בין עמדות טעינה רמה 2 לטעינת DC. על קצה המזלג, תחנת טעינה ברמה 2 ידועה גם כמטען AC או מקור מתח AC. מטענים אלו משמשים בבתים, משרדים ושטחים ציבוריים כגון חניונים. מקורות מתח AC משמשים בדרך כלל באזורים בהם אין חשמל או בהם יש חשמל מוגבל.

טעינת DC יכולה להתבצע בבית או בעבודה עם מטען DC שמתחבר לשקע החשמל, אך היא לא מומלצת עבור חללים ציבוריים בגלל חששות בטיחות הקשורים לחיווט חשמלי. יש לציין כי טעינת DC יכולה להתבצע בבית או בעבודה עם מטען DC שמתחבר לשקע החשמל, אך היא לא תמיד תהיה מומלצת עבור חללים ציבוריים בגלל חששות בטיחות הקשורים לחיווט חשמלי. כמו כן, לרוב, מטעני DC יהיו מהירים יותר ממטעני AC.

ההבדלים בין עמדת טעינה מסוג CHAdeMO לבין עמדת מסוג DC

עמדת טעינה לרכב חשמלי CHAdeMO היא סוג של עמדת טעינה לרכב חשמלי העושה שימוש בתקן CHAdeMO. זהו תקן בינלאומי עבור מטענים מהירים, אך עמדת טעינה לרכב חשמלי CHAdeMO היא סוג של עמדת טעינה לרכב חשמלי המתחבר לתקן CHAdeMO היפני. זהו שקע פתוח, בעל שלושה שיניים ויכול להכיל את שני סוגי התקעים הנפוצים במכוניות.

עמדת טעינה DC היא סוג של עמדת טעינת AC המשתמשת בכוח זרם ישר ויכולה להטעין את כל סוגי הרכבים החשמליים, לרבות מכוניות היברידיות, היברידיות פלאג-אין ורכבים חשמליים בסוללות. זה לא בשימוש נרחב כמו מערכת CHAdeMO, אבל יש לאלו גם יתרונות, כמו היכולת לטעון יותר ממכונית אחת בכל פעם. אם כך, באיזו עמדת טעינה מהירה לרכב לבחור?

באיזו עמדת טעינה מהירה לרכב כדאי לבחור?

אם אתם מחפשים טיפים לבחירת עמדת טעינה מהירה לרכב חשמלי, המפתח לבחירת המטען הנכון הוא לדעת את קיבולת הסוללה של המכונית החשמלית וכמה זמן לוקח לטעון אותה במלואה. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון את רמת הבטיחות, סוגי התקנים בהם העמדה עומדת ורמת הנוחות של סוג העמדה שתתקינו. ולבסוף, חשוב לבדוק איזה סוג רכב יש לכם, כי למותגי רכב מסוימים יש מטענים ייעודיים משלהם שעובדים רק עם המכוניות שלהם או דורשים מתאמים שעולים תשלום נוסף להתקנה.