עמדת טעינה בעסק לרכב חשמלי

תחנת טעינה היא מקום בו כלי רכב חשמליים יכולים לטעון את הסוללות שלהם. תחנות אלו מותקנות לרוב במקומות ציבוריים, לרבות חניונים ומוסכים, אבל בהחלט ניתן גם להתקין אותן בעסק שלכם. הנה כל מה שצריך לדעת על עמדת טעינה בעסק לרכב חשמלי, המשיכו לקרוא.

עמדות הטעינה מגיעות בגדלים, צורות וסוגים שונים. הן משתנות מהשקע הסטנדרטי התלוי על הקיר ועד לפס חשמל עם מספר שקעים שניתן לחבר אליהם, תלוי מה התקציב שלכם להתקנת העמדה. בתוך כך, השלב הראשון בהתקנת עמדת טעינה הוא למצוא את המקום שבו רוצים להתקין את התחנה. כדאי לחפש חלל פתוח עם ראות טובה, ולא במקום נסתר כלשהוא שבו אינכם יכולים השגיח על הרכב. אם אינכם בטוחים, פנה לחברת השירות לקבלת עזרה. מי חברת השירות? החברה בה בחרתם להתקנת העמדה.

סוגי עמדות טעינה בעסק לרכב חשמלי

ישנם סוגים שונים של עמדות טעינה לרכבים חשמליים והם מסווגים לפי סוג הטעינה שהם משתמשים בה, אך לא רק. תוכלו למצוא עמדת טעינה בטכנולוגיית Level 2 , כאשר זהו סוג המטענים הנפוץ ביותר שיכולים להטעין רכב חשמלי תוך שעות ספורות (טעינה חלקית יכולה להתבצע הרבה יותר מהר מזה, לעיתים גם בטווחים של 10-25 דקות ל-80% טעינה).

ישנם סוגים שונים של עמדות טעינה לרכב חשמלי, כאשר אלו כוללים רמה 2, טעינה מהירה DC ותחנות טעינה AC. ההבדל בין כל אלו הוא שלכולם יש רמות שונות של כוח ומהירות טעינה של סוללת הרכב.

בחירת חברת התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

עמדות הטעינה הופכות יותר ויותר פופולריות במקום העבודה, כי הן מספות דרך נוחה ובטוחה לעובדים להטעין את כלי הרכב החשמליים שלהם. עם זאת, חשוב לדעת כיצד לבחור במתקינים המקצועיים ביותר, ולא רק מתוך סיבות מקצועיות אלא גם בטיחותיות.

כלל האצבע הוא, שבכדי להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי חייבים לדעת להתעסק עם תשתיות חשמל על סוגיהן. לכן חובה להסתייע בחשמלאי מוסמך עבור התקנת עמדת טעינה בעסק לרכב חשמלי מכל סוג.

מחיר עמדת טעינה בעסק לרכב חשמלי

כמה זמן לוקחת התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי וכמה זה יעלה? ובכן, תהליך התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי עשוי להימשך יום או יותר, אבל בדרך כלל ניתן להתקין את העמדות מהיום להיום. בדרך כלל זה עולה בין 1,800 ל-2,500 ₪, אבל בחלק מהמקרים ההתקנה תהיה יקרה יותר בהתאם לסוג העמדה ובהתאם לאי-אלו התאמות הנדרשות לביצוע בתשתית החשמל.

בסופו של דבר, ישנם גורמים רבים התורמים לעלות התקנת עמדת טעינה. הגורם החשוב ביותר הוא זמינות ויכולת תשתית החשמל באזור בו תרצו להתקין עמדת טעינה. ובאופן טבעי אם תרצו להתקין מטען מהיר, או עמדת טעינה עבור יותר מרכב אחד, זה יהיה יקר יותר מאשר אם תרצו להתקין מטען רגיל.