סוגי עמדות טעינה לרכב חשמלי

עמדות טעינה לרכב חשמלי הן חלק מהותי בתעשיית הרכב החשמלי, ובשנים האחרונות אנחנו רואים סוגי עמדות טעינה לרכב חשמלי אשר מותקנות לא רק במרחבים הציבוריים אלא גם בבתים פרטיים וכן בבנייני מגורים.

סוגי עמדות טעינה לרכב חשמלי מתחלקים לסוגים שונים, כאשר עמדות רמה 2 הן כנראה הנפוצות ביותר. מטענים מסוג זה יכולים להטעין רכב תוך כ-3 שעות וניתן למצוא אותם במקומות רבים, לרבות אזורים ציבוריים ומרחבים פרטיים של מגורים. כמו כן, בימינו קיים גם מטען רכב חשמלי מסוג רמה 3, כאשר סוגים אלה של מטענים נראים בדרך כלל בתחנות טעינה ציבוריות והם יכולים להטעין מכונית תוך כשעה ואף פחות.

סוגים נפוצים של עמדות טעינה לרכבים חשמליים

עמדות טעינה לרכב חשמלי הן הכרח עבור נהגי רכב חשמלי. ישנם סוגים שונים של עמדות טעינה לרכב חשמלי ולכל אחת מהן היתרונות והחסרונות שלה. למשל, רמה 2, אלו הן תחנות המספקות עד 120 וולט של חשמל בד"כ, ויכולות להטעין מכונית חשמלית תוך 20-30 דקות עד טעינה של כ-80%.

במקביל לכך, תוכלו למצוא גם עמדות ברמה 3, כאשר תחנות אלו מספקות עד 480 וולט של כוח ויכולות להטעין מכונית חשמלית תוך פחות מחצי שעה, לרוב כ-15 – 20 דקות לטעינה של 80% סוללה ומעלה. כמו כן, תוכלו למצוא בשוק גם עמדת טעינה מהירה מסוג DC: תחנות אלו מספקות עד 350 קילוואט של כוח, וזה מספיק לטעינת סוללה מלאה תוך 30 דקות בלבד או פחות, תלוי בסוג הרכב והסוללה, סוג תשתית החשמל ועוד.

מהי עמדת טעינה לרכב חשמלי מסוג CHAdeMO?

מתאם מסוג CHAdeMO (Combined Charging System) מאפשר לכלי רכב חשמליים לטעון את הסוללות שלהם במהירויות גבוהות, 150 קילוואט ומעלה, מה שהופך אותם למסוגלים להיטען במהירות תוך דקות.

תקן CHAdeMO הוא ראשי תיבות של "מערכת טעינה משולבת" והוא מתייחס לדור הראשון של עמדות טעינה מהירה DC. עמדות אלה פותחו ביפן ומשמשים במדינות רבות כולל ארצות הברית, קנדה, צרפת, סין ובריטניה.

טיפים לבחירת עמדת טעינה לרכב חשמלי

בסופו של יום, עמדות הטעינה הופכות לחלק בלתי נפרד מחוויית הרכב החשמלי. אבל לפני שרוכשים תחנה, יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון. למשל, – משך הזמן שלוקח לטעון את המכונית שלכם. כמו כן, חשוב לבדוק מה רמת – המתח והתפוקה של עמדת הטעינה, המיקום שבו אתם מתכננים להתקין את העמדה שלכם ועוד.

אמנם יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון בבחירת עמדת טעינה, אבל חשוב להחליט מה אתם צריכים כדי להקל על ההחלטה שלכם. ואם אינכם בטוחים בסוג העמדה שאתם צריכים, תמיד תוכלו להתייעץ עם חשמלאי מוסמך להתקנת עמדות טעינה לרכבים חשמליים. ובאשר להתקנה, גם כאן יהיה עדיף להסתייע בחשמלאי מוסמך בלבד.