מזון מומלץ לכלבים במודיעין

בתור בעלי כלבים אתם בוודאי רוצים לתת להם את הטוב ביותר, אך לפעמים אינכם בטוחים איזה מזון מומלץ לכלבים. ולפעמים אתם גם עשויים לתת להם את המזון הלא מתאים רק בגלל חוסר מודעות לצרכים התזונתיים של הכלב וטיב המזון. ייעוץ תזונתי לכלב יש לעשות באמצעות ווטרינר וניתן לקבל גם מידע רב אצל משווקי המזון לכלבים. אך בכל זאת חשוב שנבין ונדע את הדברים הבסיסיים.

בואו נתחיל מהמטרה של אוכל לכלבים. זה שהכלב לא יהיה רעב זה מובן. אבל אנו רוצים לתת לכלב אוכל העונה על כל הצרכים הביולוגיים שלו ומותאם לאבולוציה הטבעית של הכלב. אנו רוצים לתת לו מזון המכיל את כל הערכים התזונתיים לצורך התפתחות בריאה ומניעה של השמנת יתר. וחשוב שלא יהיו במזון מוצרי מזון המסכנים את בריאות הכלב. ישנם הרבה דברים במטבח הביתי שלכם, מצימוקים ואגוזים ועד אבוקדו ובצל, היכולים לסכן את בריאותו של הכלב ואף לגרום למוות. בגלל חוסר מודעות אתם עלולים לגרום לנזק רב, ובוודאי לא תרצו שזה יקרה. לכן כלבים מאכילים באוכל לכלבים – לא האוכל שאתם בישלתם לעצמכם, ולא האוכל של החתול. מזון שפותח במיוחד עבור הכלב.

מזון יבש או רטוב

אחת השאלות היא האם לתת לכלב מזון יבש או רטוב. המזון האידאלי עבור הכלב הוא המזון היבש. הוא מאפשר לכלב ללעוס וגם שומר יותר טוב על השיניים שלו מאשר המזון הרטוב. מבחינה תזונתית המזון היבש בדרך כלל עונה בצורה טובה יותר על הצרכים התזונתיים של הכלב, ואילו המזון הרטוב מזוהה עם אחוזי שומן גבוהים. אך לא ניתן להגיד זאת באופן חד משמעי, קיימים סוגים שונים של מזון רטוב, חלקם איכותיים יותר, אחרים פחות.

אפשר לפעמים לפנק את הכלב במזון רטוב, וכמובן שלפעמים ישנם צריכים בריאותיים מיוחדים המצריכים מזון רטוב. אך אם אין בעיה מיוחדת, התזונה הרצויה עבור הכלב היא קרוקטים יבשים.

מזון המתאים עבור השלב ההתפתחותי

לאורך חיי הכלב ישנם שינויים בצרכים התזונתיים שלו, ישנו הבדל משמעותי בין גורים, כלבים בוגרים וכלבים זקנים. למשל גורים מתפתחים בקצב מהיר והמזון מספק את אבני הבניין של הגוף. ולכן הם דורשים מזון בעל כמות גדולה יותר של חלבון לצורך התפתחותם של כל אברי הגוף. גם סידן וזרחן חשובים מאוד לצורך התפתחות העצמות. בגילאים צעירים הכלבים מוציאים הרבה אנרגיה וזקוקים להרבה קלוריות, אך כאשר הם מזדקנים יש צורך במזון בעל ערך קלורי נמוך יותר, אך עשיר בחלבון.

חשוב להתאים את המזון לשלב ההתפתחותי של הכלב, והדבר גם משתנה בהתאם לגזעים. גם כלבות מניקות דורשות תזונה מיוחדת.

ישנם משתנים נוספים שיש לקחת בחשבון, כמו גודל הכלב ורמת הפעילות שלו. אם אתם מחפשים פתרון עבור הכלב שלכם, תוכלו למצוא מזון מומלץ לכלבים במודיעין בחנות MYZOO. כאן תוכלו למצוא את המותגים האיכותיים, ופתרון לכל שלב התפתחותי של הכלב. כאן גם תוכלו לקבל ייעוץ לגבי האכלת כלבים.