כבל טעינה או עמדת טעינה?

במילים פשוטות, הדרך הטובה ביותר להטעין את המכונית החשמלית שלכם היא זו שהכי נוחה לכם. עם זאת, יש כמה חסרונות ויתרונות בכל שיטת טעינת רכבים חשמליים. אם כך, כבל טעינה או עמדת טעינה, מה עדיף? המשיכו לקרוא לסקירה המלאה.

אם אתם משתמשים תכופים ברכב החשמלי שלכם, אז אולי יהיה לכם קל יותר להתקין עמדת טעינה מאשר יהיה לכם למצוא תחנת טעינה ציבורית בכל מקום. כמו כן, בימינו גם אפשר לרכוש בוסטר התנעה לרכבים חשמליים במחירים ידידותיים מאוד. האמת היא, שזה משהו שצריך להיות בכל תא מטען של רכב חשמלי. האם חובה להתקין גם עמדת טעינה בבית? אולי עדיף פשוט למתוח כבל חשמל לרכב? הנה המידע לפניכם.

היתרונות והחסרונות של כבל טעינה לרכב חשמלי

כבלי טעינה הם בדרך כלל קצרים וקלים יותר לשימוש מאשר התקנת עמדות טעינה, אך הם דורשים מהמשתמש לחבר לשקע שלא תמיד קיים בנמצא. כמו כן, לא כל האנשים יותר מדי מתלהבים מהרעיון של מתיחת כבלים מהחלון שלהם לרכב.

אם אתם בוחרים מתיחת כבל חשמלי, קחו בחשבון שזה בדרך כלל מצריך מהדיירים להשאיר את החלון פתוח, מה שעשוי להוביל חלילה לפריצה לבית. כמו כן, הטעינה ע"י כבל חשמלי תמיד תהיה יותר איטית מאשר עמדת טעינת רכב חשמלי.

היתרונות של עמדת טעינה לרכב חשמלי

בסופו של דבר, עם השנים והתפתחות הטכנולוגיה בעולם, כלי רכב חשמליים הופכים פופולריים יותר ועם זה, גם הצורך בעמדות טעינה גובר. ובתוך כך, ישנם כמה יתרונות של שימוש בעמדת טעינה במקום חיבור כבל לרכב שלכם.

עמדות טעינה נמצאות בדרך כלל במקומות ציבוריים כמו מרכזי קניות או חניונים והן יכולות להטעין מספר מכוניות בו זמנית, אבל גם ניתן להתקין עמדת טעינה במיקום הנוח לכם ביותר (בצמוד לחניית הרכב בד"כ). וזהו בעצם היתרון העיקרי בהם – הם הופכים את החיים שלכם לנוחים הרבה יותר. כמו כן, תוכלו גם להתקין עמדת טעינה מהירה, מה שלא אפשרי באמצעות כבלים חשמליים.

כמה עולה התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

כמה עולה התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי וממה מורכב המחיר? ובכן, כדי לדעת ממה מורכב מחיר התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי, עלינו לדעת כמה עולה להתקין אחת כזו ומהם הגורמים המשפיעים על המחיר. ראשית, המחיר להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי יכול להשתנות בהתאם לסוג המטען בו נעשה שימוש.

ישנם שני סוגים של מטענים הנפוצים בימינו – מטענים ברמה 1 ורמה 2. כמו כן, העלות תלויה גם במיקום בו מותקנת עמדת הטעינה וכן בסוג תשתית החשמל שיש במבנה שלכם. אם יש צורך לבצע התאמות בתשתיות החשמל, העלות תהיה גבוהה יותר. בסופו של דבר, מחיר התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי תלוי בגודל הנכס, באיזה סוג עמדת טעינה מדובר ובכמה עמדות טעינה יש צורך. בממוצע, התקנת עמדת טעינה תעלה לכם בין 1,800 ₪ ל-2,500 ₪ ומעלה.