טכנאי גז בראשון לציון

גז הוא אחד הדברים השימושיים ביותר בחיינו. אנו עושים שימוש בגז בבית ובתעשייה. באמצעותו ניתן לייצר אנרגיה חשמלית בתחנות כוח, וגם להשתמש לצורך בישול והסקה בבית. זהו מקור אנרגיה זול וזמין, ובשנים האחרונות ישראל הפכה למפיקה גדולה של גז בזכות מאגרי הגז הגדולים שהתגלו בחופיה.

לכולנו יש גז בבית, אנו בדרך כלל משתמשים בו במטבח לצורך בישול (גפ“ם), אך חלקנו גם עושים בו שימוש לצורך חימום הבית ופונקציות אחרות.

אפשר לדבר הרבה על היתרונות של השימוש בגז, אך לא נשכח כי ישנן גם סכנות גדולות. גז הוא חומר רעיל, ודליפת גז בבית יכולה לגרום למוות. כמו כן גז הוא גם חומר מתלקח, וכבר שמענו על אסונות שהתרחשו בעקבות דליפות גז והתקלחות בלוני גז. מסיבה זו ישנם תקנים ורגולציה הנוגעים לאופן השימוש בגז, האחסון, ההובלה והצנרת. גז זה לא משחק ולכן אין כאן מקום לחובבנות, כל התעסקות בגז דורשת טכנאי גז מוסמך.

טכנאי גז בראשון לציון יכול לסייע לכם בכל מה שקשור לגז, בבית או בעסק. אלו יכולות להיות התקנות של תשתיות גז, התקנת נקודות לחיבור מכשירים העושים שימוש בגז, וכמובן בדיקות תקופתיות לצורך איתור תקלות או מתן מענה לכל מקרה של דליפת גז.

רק טכנאי גז מוסמך

על מנת ליהנות מכל היתרונות והשימושים של גז, יש לעבוד אך ורק עם טכנאי גז מוסמך ובעל רישיון. זהו תחום שנלמד בצורה מסודרת בקורס בו לומדים את כל ההיבטים של עבודה עם גז, תשתיות גז ומניעת תאונות. הנושא מפוקח על ידי משרד האנרגיה, ובנוסף להסמכה טכנאי גז נדרשים גם לרענון תקופתי.

ישנם כמה סוגים של רישיון עבור טכנאי גז. במידה ומדובר עבור טכנאי גז לצורך בית או דירת מגורים, ישנו צורך ברישיון מתקין גפ“ם רמה 1. טכנאי גז מסוג זה מעניק טיפול בכל מה שקשור לגז מהבלון ועד לנקודה שבה נמצא בשימוש בתוך הבית. טכנאי מסוג זה אינו מוסמך לטיפול בצוברי גז או תשתיות גז חיצוניות. עבור זה נדרש רישיון מתקין גפ“ם רמה 2, הוא מוסמך לטפל במערכות בלחץ גבוה (עד 10 טון) והוא יכול להעניק שירות למערכות גז בבניינים משותפים ובתי עסק. ישנם גם רישיונות מתקדמים יותר, אך אלו אינם מיועדים עבור שימוש ביתי, אלא עבור תשתיות גז כפי שניתן למצוא במפעלים ומתקני תעשייה.

טכנאי גז מומלץ

כאשר מחפשים טכנאי גז בראשון לציון, חשוב לוודא שיש לו את הרישיון המתאים. כמו כן יש לוודא כי הרישיון בתוקף.

מעבר לעניין הרישיון, חשוב גם למצוא טכנאי גז אמין וזמין. תקלה במערכת הגז, כמו למשל ריח של גז בבית, דורש פעולה מיידית. סגירת בלון הגז יכולה להיות הצעד המתבקש, אך לא תרצו להיות תקועים בלי גז. לכן חשוב שתמצאו טכנאי גז המעניק לכם שירות מקצועי מהיר. מחפשים טכנאי גז מומלץ בראשון לציון, אייל מוסקוביץ‘ עומד לשירותכם.