התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי

כאשר מדובר על התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי, אפשר להזכיר התקנת עמדה ביתית, עמדת טעינה חשמלית עסק וכן עמדה ציבורית לטעינת רכבים חשמליים. כך או כך, העידן הנוכחי הביא עמו המון שינויים מבורכים, אחד מהם הוא הרכב החשמלי. הנה כל מה שצריך לדעת בנושא.

אם אתם מחפשים מידע לגבי התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי, כנראה שגם אתם מודעים ליתרונות הגדולים כל כך של רכבים חשמליים. ובכל זאת, לפני שנצלול לתות עובי הקורה של התקנת עמדות טעינה, בואו נתעכב לרגע על היתרונות של טכנולוגיית הרכבים החשמליים. הנה הם לפניכם, המשיכו לקרוא.

כל היתרונות של רכבים חשמליים

רכבים חשמליים פופולריים יותר מאי פעם והפכו למרכיב עיקרי של חיי היום-יום עבור אנשים רבים. הם ידידותיים לסביבה, בעלי עלויות תחזוקה נמוכות יותר מרכבי בנזין ודיזל, וביצועים טובים יותר על פני רכבים המונעים בגז. כמו כן, ניתן להטעין מכוניות חשמליות גם בבית או בעבודה, מה שמאפשר לבעלים להטעין את רכבו במהלך היום ולא לדאוג שתיגמר לו הסוללה.

בסופו של דבר, מכוניות חשמליות הופכות פופולריות יותר מכיוון שהן מציעות יתרונות רבים. כלי רכב אלו ידידותיים יותר לסביבה וניתן להטעין אותם בבית ללא צורך בביקור בתחנת טעינה ציבורית. עם זאת, קיימות לא מעט עמדות טעינה ציבוריות שניתן להשתמש בהן למקרה שנתקעתם ללא סוללה. כאמור, הן מכוניות אקולוגיות כי מכוניות חשמליות אינן פולטות פחמן דו חמצני, כך שהן אינן תורמות להתחממות הגלובלית ולזיהום הסביבתי. ולבסוף, מכוניות חשמליות דורשות פחות ביקורי מוסך תחזוקה מכאנית מה שחוסך זמן וכסף.

התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי: אילו סגי עמדות יש?

ישנם סוגים שונים של עמדות טעינה לרכב חשמלי, וחשוב לדעת איזה סוג הכי מתאים לצרכים שלכם. למשל, עמדות טעינה ברמה 2 הן סוג העמדות הנפוצות ביותר שתמצאו בשוק, והן מספקות קצב טעינה איטי יותר ממטענים ברמה 3.

עמדות טעינה ברמה 3 הן עמדות מהירות יותר שיכולות להטעין רכב חשמלי בתוך כ-30 דקות (תלוי בסוג הרכב, בתשתית החשמל, בסוג הסוללה וכו'). מטענים אלו נמצאים בדרך כלל במקומות ציבוריים כמו מרכזי קניות, בתי מלון או חניונים ציבוריים, או ליד מקומות עבודה שבהם אנשים עשויים לנסוע ברכב ולהזדקק לטעינה. כמו כן, ניתן למצוא בשוק מטענים מהירים  D, כאשר אלה קיימים כבר זמן מה, אך הם עדיין לא נמצאים בשימוש נרחב.

עמדת הטעינה הנפוצה ביותר

עמדת טעינה ברמה 2 היא סוג העמדה הפופולרית ביותר. בדרך כלל היא מותקנת בבית ויכולה להטעין את הרכב בן לילה. זוהי גם האפשרות הזולה ביותר להתקנה. עם זאת, לוקח יותר זמן להטעין רכב עם מטען מסוג זה בהשוואה למטען ברמה 3.

עוד חשוב לקחת בחשבון, שחלק מהעמדות מסוגלות להטעין יותר מרכב אחד בו זמנית. אם יש לכם בבית יותר מרכב חשמלי אחד, יהיה כדאי לשקול התקנת עמדה המסוגלת להטעין את הרכבים האלו ביחד, מה שיחסוך לכם הרבה תעסוקה יקרה וזמן בכל הנוגע להטענה של הרכבים.

כמה עולה התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי?

מחיר התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי עשוי לנוע בין 1,800 ₪ ל-2,500 ₪ ומעלה, הכול תלוי בסוג העמדה שתבחרו להתקין. כמו כן, יש לקחת בחשבון שחלק מתשתיות החשמל לעיתים מצריכות התאמות ושדרוג, מה שעשוי בהחלט להוסיף לעלות ההתקנה הסופית. מטבע הדברים, עמדות טעינה מהירה תמיד יהיו יקרות יותר להתקנה מאשר עמדות רמה 2 ומטה.