הכירו את eSIM כרטיס סים וירטואלי לחו“ל

מתכננים חופשה בחו“ל, או אולי נסיעת עסקים, כדאי שתכירו את כרטיסי הסים הווירטואליים, זה יכול לחסוך לכם הרבה כסף בבחירת חבילות גלישה לחו״ל.

בימינו אף אחד לא יוצא מהבית בלי טלפון, ובטח שלא טס לחו“ל ללא הטלפון הנייד. בעזרת הטלפון הנייד אנו נהנים מחיים קלים יותר, מהנים יותר, נוחים יותר ואפילו בטוחים יותר. הטלפון הנייד הוא כבר מזמן לא רק כלי לביצוע שיחות, זהו כלי המאפשר לנו לנהל את כל פעולות היום יום, וגם את החופשה שלנו.

גם כאשר אנו בחוץ לארץ אנו צריכים לשמור על קשר עם המשפחה, ואולי לענות לשיחות עסקים. ולפעמים אנו צריכים לבצע פעולות בנקאיות, לברר מידע על תחבורה ציבורית, להשתמש בווייז, לשנות את מועד הטיסה או סתם להעלות תמונות לאינסטגרם מהחופים של ספרד… הטלפון הנייד מלווה אותנו בכל זה, אבל לפעמים זה עולה לנו ביוקר.

חברות הסלולר מרוויחות סכומי עתק מהשיחות לחו“ל. אם לא רכשתם חבילת לחו“ל, או כרטיס סים מקומי אתם עלולים לשלם עשרות שקלים על כמה דקות שיחה, ומחירים מופקעים על הגלישה באינטרנט.

כיצד חסכנו בשיחות בחו“ל עד היום?

עד היום חברות הסלולר אילצו אותנו לקנות חבילות גלישה מיוחדות, אשר העניקו לנו את הזכות ליהנות משיחות ואינטרנט במחיר סביר בהשוואה למחירים הגבוהים שהן בדרך כלל מבקשות. אפשרות זו אמנם חסכה לנו את העלויות המטורפות, אך היא עדיין הייתה תחת מגבלות רבות ולא ממש זולה.

פתרון אחר היה רכישת כרטיסי סים במדינת היעד. כלומר כאשר נחתנו בשדה התעופה מיהרנו לעמדת חברת סלולר מקומית ורכשנו כרטיס סים אותו הכנסנו באופן פיזי למכשיר הטלפון שלנו. בעזרתו יכולנו לעשות שיחות מקומיות במחיר מוזל. פתרון זה יכל להתאים לחלק מהמצבים, אך עדיין היה בעייתי בכל קשר ביניכם לבין אלו שנשארו בישראל. עבורם כל שיחה אליכם הייתה כשיחה לחו“ל.

ובכלל לא הייתם זמינים במספר הטלפון המוכר להם, מכיוון שהוצאתם את כרטיס הסים הישראלי והכנסתם אחר במקומו.

ואז הגיעו כרטיסי ה eSIM

הרעיון לכרטיסי סים ווירטואליים עלה אי שם בשנת 2010, כלומר כרטיסי סים שיותקנו על המכשיר ללא צורך בכרטיס פיזי, ממש כמו כל דבר אחר המותקן על הטלפון שלכם. חברת סמסונג הייתה הראשונה להשתמש בהם בשנת 2016, ותוך זמן קצר גם חברת אפל ויצרנים נוספים הלכו בעקבותיה.

בזכות כרטיסי eSIM הלקוח יכול להתחבר לכל חברת סלולר שירצה, מבלי צורך להתקין את הכרטיס באופן פיזי. כלומר אתם יכולים ליהנות מחבילת גלישה מקומית, מבלי להחליף את הכרטיס.

אז מה הביג דיל? השינוי הקטן הזה מעניק לכם חיסכון ענק, וגם נוחות. הכרטיסים הווירטואליים מגדילים את התחרות, וכך המחירים יורדים. נכון להיום זהו הפתרון הזול ביותר לשיחות לחו“ל. אינכם תלויים בחבילות הגלישה שמציעות לכם חברות הסלולר, ואינכם צריכים לחפש אחר כרטיס סים מקומי.

ניתן לרכוש eSIM באמצעות האינטרנט ולהפעילו באופן מיידי. כך תיהנו מספר מקומי לשיחות מוזלות, ועדיין תישארו זמינים במספר הטלפון הישראלי.