אוכל לחתולים במודיעין

אומרים שיש טיפוסים של כלבים ויש טיפוסים של חתולים. אך בשורה התחתונה גם הכלב וגם החתול הן חיות מחמד נהדרות. אמנם שונות באופיין וגם בצרכים שלהם, אך גם כלב וגם חתול יכולים להביא לכם הרבה אושר לחיים. והאמת שאפשר אפילו להחזיק את שניהם ביחד, הם יודעים גם איך לחיות בשלום כאשר אין להם ברירה.

ולא רק שחתולים שונים באופיים מכלבים, גם יש להם צרכים שונים, וזה כולל גם צרכים תזונתיים שונים. חשוב להאכיל את החתול באוכל המתאים. ולמרות שהוא מתחכך לכם מתחת לרגליים כאשר אתם יושבים לאכול, כדאי להיצמד לאוכל המיועד עבורו ולהימנע מאוכל של בני אדם. אוכל זה אינו האידאלי עבור הצרכים של החתול.
אם הגעתם לרכוש אוכל לחתולים במודיעין, תוכלו מיד לשים לב שישנם סוגים שונים. אל דאגה, בחנות החיות יוכלו להסביר ולייעץ בפירוט. אבל כבר עכשיו כדאי שתדעו את הדברים הבסיסיים לגבי תזונת החתול.

החתול הוא בעל חיים טורף. הוא זקוק לכמויות גבוהות של חלבון, אך גם שומנים, וויטמינים ומינרלים. כמו אצל בני האדם, גם אצל בעלי החיים ישנו קשר ישיר בין התזונה לבין המצב הבריאותי. לכן חשוב לבחור בתזונה הנכונה – תזונה אשר תספק לחתול את כל הצרכים התזונתיים וגם תינתן במידה הנכונה. ישנם אנשים רבים שמפנקים את החתול, אך בסופו של דבר גורמים להם להשמנת יתר.

האם אפשר להאכיל את החתול באוכל של הכלב? שאלה שלפעמים שואלים אנשים המחפשים אוכל לחתולים במודיעין היא האם אפשר להאכיל את החתול באוכל לכלבים, הרי שניהם טורפים. אז זוהי הטעות הראשונה – כלב אינו טורף אלא אוכל כל. תזונתו של הכלב מורכבת דם משומנים וחלבונים מן הצומח. מערכת העיכול של הכלב בנויה להתמודדות עם מזונות אלו. גם במזון היבש של הכלבים יש ירקות ודגנים. אך החתול לעומת זאת הוא טורף אמתי. הוא נזקק לחומצות אמינו שונות בהרכבן. גם היחס בין חלבונים, שומנים ופחמימות הוא שונה אצל החתולים. זוהי הסיבה מדוע ישנו מזון מיוחד לחתולים. מזון לכלבים אינו מתאים עבור החתול.

האם יש הבדל בין מוצרי המזון הזולים לבין מוצרי הפרימיום?

בוודאי שמתם לב להבדל במחיר, ואתם תוהים האם ההבדל מוצדק או שאתם סתם משלמים על מותגים. ובכן ישנו הבדל אמתי בין סוגי המזון. ברמת העיקרון ניתן להגיד שמזונות הפרימיום שמים את הדגש על מתן מענה אמתי לצרכים התזונתיים של החתול. לעומתם, המוצרים הזולים שמים דגש על הפחתת עלויות הייצור. ובהתאם הם מתפשרים על הרכיבים הנמצאים במזון, והם אינם אידאליים עבור החתול. זוהי אינה שאלה של פינוק החתול. הדבר משפיע על משקלו ובריאותו של החתול. את מה שתחסכו בחנות החיות אתם צפויים להוציא בסופו של דבר אצל הווטרינר.

חשוב לרכוש מזון מתאים, מזון שבו היצרן מתנהל בשקיפות וחושף בפנינו את המרכיבים של המזון. כך נוכל להשוות ולעשות את הבחירה הנכונה.